• AR
  • EN
چهارشنبه, 29 خرداد 1398
راهنمای بیماران در زمینه فرایند ترخیص از بیمارستان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

 

راهنمای بیماران در زمینه فرایند ترخیص از بیمارستان

مراحل ترخیص از بیمارستان شامل دو بخش اداری و پزشکی می باشد:

1-    بخش اداری

جهت اطلاع از روند اداری ترخیص لازم است در حین مدت بستری، اطلاعات مورد نیاز را از منشی بخش دریافت کرده و با کمک خانواده نسبت به تهیه مدارک لازم نظیر دفترچه بیمه به همراه کپی آن و... اقدام نموده و در اختیار منشی بخش قرار دهید. ایشان نیز پس از صدور دستور ترخیص توسط پزشک نسبت به ارسال پرونده و مدارک به واحد ترخیص بیمارستان اقدام کرده و همراه شما لازم است در ابتدا با مراجعه به واحد ترخیص فیش صورتحساب را تحویل گرفته و با مراجعه به واحد صندوق نسبت به تسویه حساب مالی   اقدام نماید. سپس قبض واریز وجه را مجدداً به واحد ترخیص تحویل داده و برگه اجازه ترخیص را دریافت نماید و آن را به منشی بخش تحویل دهد.

2-    بخش پزشکی

پس از پایان مراحل اداری و تحویل برگه ترخیص به منشی بخش، پرستار کشیک نسبت به جدا نمودن آنژیوکت و سایر اتصالات پزشکی از بیمار اقدام می کند. به هنگام ترخیص    می بایست از پزشک معالج، سرپرستار و یا پرستار کشیک نحوه استفاده از داروها، مراقبت های در منزل، برنامه غذایی، مراجعات بعدی به پزشک و یا درمان های تکمیلی را سوال کنید و از دریافت کامل اطلاعات مورد نیاز خود، اطمینان حاصل کنید.

 در هنگام ترخیص یک برگ خلاصه پرونده به شما تحویل می گردد که در آن خلاصه ای از اقدامات انجام شده در طول مدت بستری و نیز توصیه هایی که می بایست پس از ترخیص به آن توجه کنید نوشته شده است در حفظ این برگه کوشا بوده و در مراجعات بعدی به پزشک آن را همراه خود داشته باشید.

در هنگام ترخیص از ثبت شماره تماس خود در پرونده پزشکیتان توسط منشی بخش اطمینان حاصل نمائید تا در صورت نیاز به اطلاع رسانی در موارد ضروری (اعلام نتایج آزمایشگاهی باقیمانده) بتوان با شما ارتباط برقرار کرد.

در صورت نیاز به وسیله نقلیه جهت انتقال بیمار از بیمارستان به منزل می توانید از تاکسی سرویس واقع در درب ورودی بیمارستان استفاده نمائید.بازگشت                   
V5.1.0.0