• AR
  • EN
چهارشنبه, 29 خرداد 1398
آشنایی با امكانات رفاهی در نظر گرفته شده برای همراهان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

آشنایی با امکانات رفاهی در نظر گرفته شده برای همراهان

باتوجه به اینکه تعدادی از بیماران بستری شده در این بيمارستان را بیمارانی تشکیل می دهند که از سایر شهرستان ها، استان ها و یا کشورهای همجوار به این مرکز منتقل شده یا مراجعه کرده اند به منظور رفاه حالهمراهانشان ساختمان ویژه ای ساخته شده که در حیاط بیمارستان و درمقابل ساختمان اداری (جنب درب ورودی بخش های بستری) قرار گرفته است.

این ساختمان مجهز به سیستم گرمایش و سرمایش بوده و دارای صندلی های مناسب و تلویزیون میباشد.همچنین در این ساختمان واحدی به نام"پاسخگویی درمانی" وجود دارد که وظیفه اصلی آن ایجاد هماهنگی بین همراهان بیماران با بخش بستری و صدور برگه تردد در صورت تأیید بخش مربوطه در ساعات غیرملاقات می باشد.

این ساختمان داراي نمازخانه ، بوفه ،سرویس بهداشتی ، فروشگاه لباس بیمار، فروشگاه لوازم بهداشتی و فتوکپی (جهت امور ترخیص) میباشد. در محوطه جلوی درمانگاه ها نیز سرویس بهداشتی جهت استفاده عموم  در نظر گرفته شده است.

 درکنار درب ورودی اورژانس داروخانه شبانه روزی و تاکسی سرویس قرار دارد ودر کنار در ورودی درمانگاه تخصصی نیز داروخانه واقع شده است

 از همراهان بیماران انتظار می رود از امکانات موجود در این فضاها استفاده نموده و از نشستن و خوابیدن در فضای سبز و محوطه بیمارستان خودداری نمایند.

آشنایی با امکانات فراهم شده جهت اقامه نماز و عبادت

توجه به امور معنوی به ویژه اقامه نماز اثرات مفید ثابت شده ای در ارتقاء سلامت افراد دارد. در این بیمارستان نیز توجه ویژه ای به این موضوع شده وعلاوه بروجودیک مسجدکه در آن، هنگام   ظهر و مغرب  نماز جماعت  اقامه می شود  ، در مجتمع اورژانس و نیز سالن اقامتگاه موقت همراه بیمار، نمازخانه های مجزایی براي خواهران و برادران در نظرگرفته شده است.

بیماران بستری در بخش ها نیز می توانند امکانات مورد نیاز جهت اقامه نماز (سجاده، مهر، خاک تیمم وچادر نماز)را ازپرستارکشیکدرخواست نمایند.همچنین میتوانید ازکتاب های قران و ادعیه که در قفسه کتاب اتاق های بیماران، جهت مطالعه در بیمارستان قرار داده شده بهره مند گردید.بازگشت                   
V5.1.0.0